Kasutusjuhend

Kasutusjuhend MyMimm muinasjutukaru

ENNE MYMIMM MUINASJUTUKARU LAPSELE ANDMIST EEMALDA HOOLIKALT KÕIK PAKENDI OSAD. TUTVU PÕHJALIKULT  KASUTUSJUHENDIGA NING HOIA SEE ALLES KA TULEVIKU TARVIS.
VAATA KA VIDEO KASUTUSJUHENDIT http://youtu.be/pu33u9zunOg

SAAGE TUTTAVAKS, MYMIMM MUINASJUTUKARUGA. SINU LAPSE LEMMIKLELUGA, KES AITAB TAL MAGAMA JÄÄDA VÕI ON HEA SELTSILINE ÄRKVELOLEKU AJAL, ESITADES LAPSE LEMMIK MUINASJUTTE VÕI LAULE.

LISAKS MUINASJUTUKARULE LEIAD PAKENDIST: Powerbank 2600 mAH, powerbanki USB laadimisjuhtme koos seinaadapteriga ning puldi.


Minust arusaamine

  1. Kui olen sisselülitatud ja minu rinna piirkonnas põleb punane tuli ja see ei hakka vilkuma siis ma olen küll sisse lülitatud kuid minus ei ole MP3 faile, mida mängima hakata!
  2. Kui minus on infot, mida mängida siis hakkab minu rinnal olev tuluke vilkuma koheselt kui mind sisse lülitada.
  3. Ma mängin päris valjusti kui puldist vajutada ja hoida peal „volume+“ nuppu. Samal ajal minu tuluke vilgub normaalselt. Kui aga hääl saavutab maksimum tugevuse siis tuluke hakkab  väga kiiresti vilkuma – ühtlasi on see märguanne, et kõvemini ma enam mängida ei suuda.  
 

Lülita mind sisse

Ettevaatlikult ava minu seljal asuv lukk ja ühenda täislaetud powerbank punase otsaga USB juhtme külge, ning sulge taas lukk (kui juhtme ühendamisel Powerbankiga ei hakka powerbankil põlema sinine indikaatortuluke, on vaja powerbank kõigepealt laadima panna). Eemalda puldi patarei juurest kaitsekile, kui see küljes on. Seejärel vajuta puldil POWER nuppu. Kui Minu rinnal süttib punane tuluke, olengi sisse lülitatud. Kui minus on eellaetud muinasjutud siis hakkab rinnal tuluke vilkuma, mis tähendab, et mul on lugusid mida mängida ja seda ma ka teen. Olen eelseadistatud sisse lülitamisel töötama väga vaikselt, et kogemata last ei ehmataks. Vajuta lihtsalt VOL + ja hääl lähebki täpselt nii valjuks, kui soovid.


Hakka kuulama

Mymimm muinasjutukarule eellaetud muinasjuttude kuulamine on väga lihtne, lihtsalt vajuta PLAY/PAUS nuppu puldil ja muinasjutt hakkabki mängima. Muinasjuttude vahetamiseks vajuta puldil FORWARD ja REWIND nuppe. Hääletugevuse reguleerimiseks on puldil VOL+ ja VOL- nupud. Hääl on maksimumi peal, kui puldil VOL + nuppu vajutades hakkab muinasjutu karu rinnal olev punane tuluke väga kiiresti vilkuma. Muinasjutu ajutiseks peatamiseks vajuta puldil PLAY/PAUS nuppu, jätkamiseks vajuta seda nuppu veelkord.  Et pult paremini toimiks suuna puldi otsas olev IR silm karu rinnal oleva punase tulukese suunas. Puldi maksimaalne reageerimiskaugus on. 15-20 cm.


Muinasjuttude/laulude muinasjutukarusse laadimine

Mymimm muinasjutukarusse saab laadida muinasjutte ja muusikat kuni 8 GB ulatuses. Mymimm muinasjutukarusse muinasjuttude laadimiseks on vajalik järgida täpselt allolevaid juhtnööre:
  1. Avage karu seljal olev lukk
  2. Veenduge, et olen ühendatud „PowerBankiga“ minu seljas oleva punase USB kaabliga ja kindlasti pean olema sisse lülitatud – s.t. minu rinnal olev punane tuli peab kas põlema või vilkuma!
  3. Ühendage minu seljal olev must USB kaabel oma arvutiga. Arvuti tuvastab karu kui lisa mäluketta
  4. Valige arvutist soovitud failid ning tõstke need automaatselt avanevasse kausta.
NB! Enne muinasjuttude või muusika laadimist veenduge, et powerbankis oleks piisavalt voolu ja see oleks karuga ühendatud PUNASE otsaga USB kaabli abil. Muinasjutte ja muusikat saab laadida ainult MUSTA otsaga USB kaabliga. Mymimm muinasjutukaru esitab kõiki MP3 formaadis faile.


Siit linkidelt võite leida muinasjutte erinevates keeltes: Loomulikult saab ka lugusid kõikides keeltes YouTube'st salvestada MP3 formaati http://www.youtube-mp3.org/ abil.

Lisaks on võimalik muinasjutud ka oma häälega arvutisse lugeda ja siis muinasjutukarusse laadida. Peale muinajuttude/muusika pealelaadimist sulge arvutis programm, ühenda karu arvuti küljest lahti, pane kõik juhtmed tagasi karu seljas asuvasse taskusse ning sulge lukk.

ERITI OLULINE on sulgeda arvutis programm ENNE, kui karu juhtme arvuti küljest lahti ühendate. Vastasel juhul ei pruugi arvuti järgmisel korral muinasjutukaru lisakettana ära tunda, mis ühtlasi teeb tulevikus võimatuks lugude vahetamise ja uute lugude pealelaadimise! Kui siiski peaksite juhtme enne programmi sulgemist eemaldama ja arvuti enam muinasjutukaru ära ei tunne, siis tehke seadmele restart eemaldades hetkeks powerbank seadme küljest. Karu rinnal olev nupp peab taaskord hakkama vilkuma, mis näitab, et seade on sees ja loeb faile.


Powerbanki laadimine

Ava karu seljal olev lukk ja eemalda powerbank, ühenda powerbank kaasas oleva juhtme abil elektrivõrku. Kui powerbank on täis laetud, eemalda akupank vooluvõrgust ja ühenda see taas PUNASE USB juhtme abil muinasjutukaruga ja sule muinasjutukaru seljal olev lukk. Powerbanki pikemaks kestvuseks soovitame  ühendada powerbank muinasjutukaru küljest lahti, kui parasjagu muinasjutukaru ei kasuta. Kui powerbank on välja lülitatud karuga ühendatud ja saab täiesti tühjaks võib powerbank teha urisevat häält, pange sellisel juhul powerbank lihtsalt laadima ja kõik on  jälle korras. Korralikult täislaetud powerbank võimaldab 12 tundi järjestikust muinasjuttude/muusika kuulamisaega keskmise heli taseme juures. 


Kõrvaklapid

Mymimm muinasjutukaru on võimalik kuulata ka kõrvaklappidega. Kõrvaklappide ühendamiseks ava muinasjutukaru seljal asuv lukk ning ühenda kürvaklapid seljas asuva kõrvaklappide otsikuga ning seejärel sule taas seljal olev lukk.  Kõrvaklappide ühendamisel lülitab seade heli automaatselt kõlarist ümber kõrvaklappidesse. Mymimm muinasjutukaru oma kõrvaklappe saab osta edasimüüjate juurest või www.mymimm.ee kodulehe kaudu. Mymimm muinasjutukaru töötab kõikide kõrvaklappidega.
HOIATUS!  Kõrvaklappide kasutamisel palume last mitte jätta järelvalveta. Magav laps võib kõrvaklappide juhtme endale ümber kaela keerata ja põhjustada lämbumist.


Pult

Esmasel puldi kasutamisel eemalda patarei turvakile. Pult töötab 3V liitiumpatareiga, mis kuulub komplekti. Ära kunagi viska patareid tavaprügi hulka vaid vii see selleks ettenähtud kogumispunkti.


Puhastamine

Mymimm muinasjutukaru võib puhastada ainult pinnalt, niiske lapiga. Märjaks saamine kahjustab seadet ja see lakkab töötamast.
 

Turvalisus

Et takistada väikelastel karu seljas olevatele juhtmetele ligipääs, lükka lukutila läbi turvaaasa ning sulge lukutila väikese luku ( saadaval meie kodulehel alagrupis LISAD) või võtmerõngaga.


Tootja 

Mymimm OÜ
Türi 6, Tallinn 11313, Eesti
e-mail: info@mymimm.ee
telefon: +372 5068605