Kasulikkus ja kasutamise nipid

Tere, Lp Lapsevanemad! Mõmm-mõmm!

Teie ees on ütlemata tubli Eestis toodetud mänguasi. Kuna olen natuke kallivõitu siis pean vajalikuks oma töö põhimõtteid, kasulikkust ja eksistentsi põhjendada.
Saades oma kasutusse MyMimm muinasjutukaru tasuks mänguasja kasutajasõbralikuks muutmisel järgida järgmisi nippe:
Alustada tasuks sellest, et muusika, muinasjuttude jms jaoks teha eraldi kaustad. Siis on lihtsam lugusid lisades ja eemaldades aru saada, kuidas ja mis järjekorras lood ette kantakse. Soovitaks siis umbes nii:

KAUST (MyMimm muinasjutud)
+ ja selles riburada 20 muinasjuttu
KAUST (Lotte)
+ oli ka err arhiivis ca 13 audio lugu tasuta tõmbamiseks
KAUST (Lastelaul) 
+ võib youtubist leida igasugu sobivaid laule erinevale vanusele
+ soovitab lastelaulude plaati „Hiirte tants“, milles on väga head lastelaulud nagu „Karu vaatab sillalt alla; Vanaema juures maal; Paha tuju laul; jne“ ja laulude järgi on kohe muusika karaoke versioon samadele lugudele.
KAUST (English songs for kids) + võib YouTube'st otsida märksõnadega songs for kids, alphabet songs, number songs, hello song jne. Endale mulle väga meeldib näitrks laulda laulu "Alphabet song" 
KAUST (unelaulud)    
    + siia koondab mõned lapse lemmikud unelaulud ja kui muinasjutud loetud siis oleks väga hea lõpetada mõne unelauluga.
KAUST (jõululaulud)
    + vastavalt aastaajale laulud. Kuna praegu just jõuluaeg lähedal siis oleks see praegu vägagi teemakohane.
KAUST (vene / soome / prantsuse /saksa jne keele kaustad liigitades just vastavalt soovidele nagu ise õigemaks peab) 
NB! Kui laps saab vanemaks ja keeleõpe sujub siis parim viis edenemiseks, on kuulata inglise keelseid audioraamatuid.
KAUST (Audio Book in internet) – youtube. Lisan vaid mõned näited.
    + Sherlock Holmes full audiobook (YouTube)
    + Alice`s Adventures in Wonderland (YouTube)

Olen programmeeritud nii, et loen ühest kaustast lood ära ja lähen edasi järgmisse kausta. Kui Sulle tundub, et lugusid on liiga palju siis tõsta midagi arvutisse ära ja saad vajadusel alati lisada või vahetada lugusid niipalju kui soovid. Ülalloetletud lugedes mõistad, et võin Sinu lapsele olla seltsiline pikkadeks aastateks ja võiks isegi öelda, et kogu eluks. Kui vanasti oli ütlus, et pane enne kontrolltööd raamat padja alla siis usun, et oluliselt mõnusam ja ratsionaalsem on keeleõpet ja muud tarkust ammutada mind kaissu võttes, kui raamatut padja alla pistes.

Proovin nüüd kokku võtta oma kasulikkuse lapse arengus:

1)Muinasjutu kasulikkust on uuritud pikka aega ja lisan siia vähemalt ühe võimaliku uurimuse tulemuse lingi: http://armastan.ee/unejuttude-kasulikkus-lapse-voimete-arengule/#_
2)Keeleõpingul, sõnavara täiendamisel, ümberjutustamise õppimisel ja isegi matemaatika õppimisel - kuna lapsevanem saab mind igal ajal puldist pausile vajutada, annab see lapsevanemale suurepärase võimaluse õppeprotsessis osaleda. Vajutades seadme õigel ajal pausile saab paluda lapsel korrata öeldut ja harjutada diktsiooni. Samuti saab lapsele raskemad sõnad ja olukorrad lahti seletada vanema poolt kontrollitud pauside ajal (erinevalt raadiost) ning paluda lapsel oma sõnadega mõned olukorrad (ehk pildid) lahti rääkida eesmärgiga kontrollida lapse tekstist arusaamist ja vajadusel abistada selle mõistmisel.
3)Laulmise õppimisel olen väikelapsele asendamatu abimees. Väikelapsed ei suuda teksti ja nooti lugeda ja õpivad laulma kuulmise järgi ning selleks olen ma parim abimees, kuna mina ei väsi uuesti ja uuesti ettelaulmast! Tean, et väga paljud lapsevanemad on ise väga head lauljad kuid usun, et lapsele pakkudes laste poolt sisselauldud laulud kohe kutsuvad järgi laulma ja teiste laulust innustust saama. 
4)Juba olen saanud tunnustust lapsevanematelt, kellel erinevate tervisehädadega lapsed. Audistist lapsele olen asendamatu seltsiline.
5)Eriti suureks abiks ja toeks olen kõikvõimalikes eriolukordades. Olen suurepärane abiline võõrsile kolinud lapsele emakeele meenutamisel ja võõrsil uude ühiskonda sissesulandamiseks vajalikul keele õppel. Saan ju kohe pakkuda kohalikus keeles muinasjutte lihtsamatest alustades. Haiglasse sattudes oleksin lapsele suurepärane kaaslane ja reisile minnes aitaksin aega huvitavamalt ja kasulikumalt veeta sest olen kuulatav, teisi häirimata, nii ühistranspordis kui ka  voodis. 

NB! Olen küll tubli ja töökas ning väsimatu Teie lapse kasvatamisel ja arendamisel kuid ma olen pigem abimees kui ohustan Teie, kui vanemate rolli. Vastupidi! Parim tulemus tuleb koostööst sest paraku minu pakutav repertuaar sõltub väga otseselt just Teie valikutest.  Arendustöös edenemine ning uute tarkuste õpetamine saabki parima tulemuse personaalset arengut silmas pidades ja parim tulemus saabki teoks ühisel tööl. Teie, kallis lapsevanem, peate ikka ja jälle silma peal hoidma oma lapse edusammudel ja arengus. Ikka ja jälle on vaja prioriteete ümber sättida ja pakutavaid lugusid ümber vaadata.

Üheskoos tehtud töö ja nähtud vaev saab kindlasti väga kiiresti Teie lapse arengu edusammudega tasutud. Ma võin olla ühtviisi hea kaaslane juba imikule, kellele saan ema-isa järelevalve all ette laulda „Äiu-ääää, magama nüüd jää!“, kui ka teismelisele. Ma isegi usun, et oleksin ka suurepärane kaaslane juba vanaks ja väetiks jäänud vanaemale-vanaisale, lauldes neile ikka ja jälle ette laule nende nooruspõlvest või ligedes neile ette nede lemmikraamatute audioformaate.


Mõmm-mõmm. 
Sinu MyMimm